Jeśli nie masz tendencji do przetłuszczania w strefie T, rozświetlającym pudrem omieć środek czoła – chodzi o to, by twarz subtelnie wykonturować światłem, podkreślając części twarzy, na które naturalnie padają promienie zachodzącego słońca. Części buzi, które chcesz wysmuklić (na przykład linię żuchwy, boki policzków), należy skryć w cieniu, czyli potraktować bronzerem lub produktem do konturowania.

Rozświetlający makijaż ślubny będzie pasował idealnie do klasycznych uroczystości w kościele, ale wpisze się też w romantyczną konwencję ślubów humanistycznych, na przykład na plaży albo w ogrodzie botanicznym.

© Piękny Maj 2022

 | Prawdziwy film ślubny | Poznań Polska | Kopiowanie i powielanie jakichkolwiek treści i zdjęć jest zabronione bez zgody autora

ikona youtube
ikona facebook

Znajdziesz mnie też tu:

© Piękny Maj 2022

 | Prawdziwy film ślubny | Poznań Polska | Kopiowanie i powielanie jakichkolwiek treści i zdjęć jest zabronione bez zgody autora

ikona youtube
ikona facebook

Znajdziesz mnie też tu:

ikona youtube
ikonka facebook

Fotografia i Film

    Makijaże na ślub podążają za ogólnymi trendami, a te podpowiadają subtelne glow – cera ma wyglądać świeżo i promiennie. Z drugiej strony ślub to Twój dzień i masz prawo umalować się tak, jak lubisz – jeśli wolisz mocniejszy make-up, to czemu nie? Jak umalować się na ślub konwencjonalny, a na jaki makijaż można pozwolić sobie na ślubie humanistycznym? Przyglądam się trendom, a o wskazówki pytam wizażystkę.

Makijaż ślubny - trendy i wskazówki wizażystki

02 grudnia 2022
makijaż na wesele

# Makijaż ślubny

    Technika golden hour polega na budowaniu makijażu ślubnego warstwami. Opiera się na używaniu jedwabistych pigmentów głównie w formie produktów płynnych – rozświetlaczy i bronzerów. Najpierw należy dobrać podkład do stanu cery. Jeśli masz cerę przetłuszczającą, zalecany jest podkład matujący zamiast rozświetlającego.

Następnie buduje się glow. Rozświetlacz nakłada się nad szczyty kości policzkowych, Brzeg nosa i na łuk kupidyna (zagłębienie nad górną wargą). Do tego delikatny róż w odcieniu dopasowanym do karnacji, który nadaje skórze młodzieńczy, różany blask.

Makijaż na ślub w trendzie golden hour

   Golden hour to pojęcie, które przywędrowało do makijażu z fotografii. Oznacza „złotą godzinę” tuż przed zachodem słońca, gdy światło jest miękkie i ciepłe. Utula twarz złotą poświatą, zapewniając romantyczny charakter portretu. A co gdyby ten efekt utrzymać na dłużej, nie tylko podczas sesji ślubnych przy zachodzie słońca, ale na cały czas trwania uroczystości i wesela? Makijaż ślubny to potrafi

Makijaż twarzy na ślub, czyli rozświetlacz i bronzer

 Ważne jest przygotowanie skóry nie tylko w ważnym dniu, ale na długie tygodnie przed ślubem. Właściwe nawilżenie cery produktami bogatymi na przykład w kwas hialuronowy sprawi, że makijaż ślubny będzie tylko miłym dodatkiem dla naturalnie promiennej, zdrowej skóry.

  •    Błyskawiczny efekt rozświetlenia daje serum z witaminą C.

  •    Przed nałożeniem make-upu ślubnego warto zastosować bazę wygładzającą, która "wyprasuje" skórę jak fotoshop..

  •    Mankamenty zatuszuj dobrym korektorem kamuflującym.

  •    Jak utrwalić makijaż ślubny? Zastosuj fixery i pudry utrwalające w spreju.

  •    Nie stosuj w dniu, ani nawet tygodniu ślubu nowych produktów i zabiegów, których nie próbowałaś i efektów nie jesteś w stanie przewidzieć.

  •    Umów się na ślubny makijaż próbny, aby uniknąć rozczarowania. Załóż ubranie w odcieniu sukienki, aby ocenić, czy jego kolorystyka zgrywa się z     kolorem stylizacji. Koniecznie zrób zdjęcia, aby upewnić się, że make-up ślubny wygląda dobrze również w obiektywie.