Wspomnieliśmy, że obecne trendy w filmach ślubnych różnią się zasadniczo od tych kręconych w przeszłości. To właśnie krótkie, kreatywne filmy cieszą się największą popularnością. Możemy je podzielić na dwie kategorie: 

Rodzaje filmów ślubnych 

© Piękny Maj 2022

 | Prawdziwy film ślubny | Poznań Polska | Kopiowanie i powielanie jakichkolwiek treści i zdjęć jest zabronione bez zgody autora

ikona youtube
ikona facebook

Znajdziesz mnie też tu:

© Piękny Maj 2022

 | Prawdziwy film ślubny | Poznań Polska | Kopiowanie i powielanie jakichkolwiek treści i zdjęć jest zabronione bez zgody autora

ikona youtube
ikona facebook

Znajdziesz mnie też tu:

ikona youtube
ikonka facebook

Fotografia i Film

       Czy da się uchwycić i zatrzymać wspomnienia z najpiękniejszych chwil w życiu? Zdjęcia z pewnością są pełne uroku i czaru, ale to właśnie film najlepiej oddaje klimat, charakter i emocje ważnego wydarzenia. Nic dziwnego, że wciąż jest on jedną z najważniejszych i najpopularniejszych pamiątek z wesela. Z biegiem lat zmienił się jednak jego rodzaj i charakter. Czy wiesz, że dziś profesjonalni kamerzyści to mistrzowie montażu, którzy potrafią opowiedzieć historię dnia ślubu w mniej niż 20 minut?

Teledysk ślubny

     To parominutowy skrót wesela i ślubu, zmontowany pod wybraną muzykę. Teledysk może być też specjalnie wyreżyserowanym filmem ślubnym, który ma fabułę, a nowożeńcy występują w roli aktorów. To mnóstwo zabawy, emocji i doskonała pamiątka! Teledysk ślubny jest dynamiczny, a ponieważ trwa tylko kilka minut, można go umieścić w mediach społecznościowych i na YouTube, od razu udostępniając znajomym. Teledysk bywa też często nagraniem z pleneru ślubnego, zmontowanym  pod muzykę. Choć jest to maksymalnie skondensowana forma, to jednak bardzo emocjonalna i w ogóle nie daje poczucia, że coś zostało pominięte.

Czy da się opowiedzieć historię dnia ślubu w mniej niż 20 minut?

21 października 2022
zdjęcia pary młodej

 #Jaki rodzaj filmu ślubnego wybrać?

dwoje ludzi pies w górach plener ślubny

Reportaż ślubny 

      Nieco dłuższy film. Niektóre fragmenty, takie jak przysięga małżeńska lub pierwszy taniec, są pokazane bardziej szczegółowo. Reportażem ślubnym jest krótkie streszczenie ślubu albo odbywający się w innym dniu sfilmowany plener ślubny. Warto pamiętać, że  plener poza dniem ślubu nie powinien być nagrywany w ubraniach ślubnych - po pierwsze, jeśli jest on filmowany przed ślubem, Pan Młody mógłby zobaczyć swą wybrankę w sukni ślubnej, co jak wiadomo, przynosi pecha. Ponadto miłą pamiątką po wielu dekadach jest ujrzenie zakochanych nie tylko wyłącznie w strojach ślubnych, ale także w realiach dnia codziennego. Reportaż tworzy też pewną historię, umiejscowioną w różnych punktach czasu, dlatego nie skupia się wyłącznie na strojach (i dniu) ślubu. Tego rodzaju film z wesela trwa średnio 20-30 minut do godziny i pokazuje najważniejsze momenty uroczystości.

Co to jest film ślubny i czym się różni od wideo weselnego?